Thread: K.B. Drenasi
View Single Post
Old 06-27-2007, 08:02 AM   #4
Artani
Contender
ESB Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Albania
Posts: 1,306
vCash: 1000
Default Re: K.B. Drenasi

Dhe prap mund te themi se edhe ne kete turne meqet me te mira ishin ne mes te Mustaf Zenelit e Shemsedin Seferit te Trepqes dhe Munir Mehmetit dhe Hysen Ga**** te Pejes,e edhe ne kete turne ne udhetuam me shpenezime tona edhe per rrugetim e edhe per ushqim pra e tere kjo u be ne menyra vullnetare nga ana e boksiereve e po ashtu edhe nga trajneri Agim Tahiraj e qe kjo eshte po thuaj se qe 5 vite ne kete menyre pra e tere puna eshte bere ne menyr vullnetare,pra po thuaj se e tere puna eshte bere ne shpenzime tona e posaqerisht ne shpenezime te trajnerit te klubit edhe udhetimi e edhe ushqimi eshte bere kryesisht nga ana e trajnerit te klubit pra nga vete Agim Tahiraj.
Eshte mekat i madh se si nuk jane te interesuar institucionet komunale e po ashtu edhe kryesia e klubit qe te pakten te ju mundesohet udhetimi e ushqimi ne keto pjesemarrje nepr turne,pasi qe me te vertet qe 5 vite qe nga themelimi jemi ekipa qe kemi boksier e edhe talent me te mire duke ju falenderuar punes se trajnerit dhe po ashtu te djelmoshave qe kemi.
Me 24.06.2006 ne Gjakove u mbajt turneu apo gjiroja e fundit ku ne morem pjes vetem me 2 boksier,Bekim Demaku 57kg dhe Mustaf Zeneli 75kg ku Bekimi humbi nga Gorda i Prizrenit ndersa Mustafa u nda Baraz me Krasniqin e Pejes ku po qe te dy ishin te demtuar mund te themi se qe te dy merituan fitoret.
Pra pas perfundimit te sezonit k.b.Drenasi ne tabelen e klasifikimit u gjend ne vendin e 4tert,dhe mund te themi se ky eshte sukses i mire apo mund te themi shume i mire pasi qe ne nga shkaku i mos kushteve nuk kemi marre pjese ne te gjitha turnet e po ashtu nuk kemi marre pjese me te gjithe boksieret pasi qe qdo udhetim e kemi bere me shpenzime tonat,pra nga vete une dhe boksieret si udhetimin e po ashtu edhe ushqimin e kemi paguar nga vete ne.
E te themi se edhe kete udhetim e beme vete me veturen e Munir Mehmetit une trajneri Agim Tahiraj,Munir Mehmeti qe ishte i lenduar dhe boksieret qe i cekem me pare Bekimin dhe Mustafen.
Kjo pra eshte e tera per kete sezon,e po kjo pra qe 5 vite te ekzistimit te klubit gjithemone vete i kemi bere te gjitha shpenzimet e ne kushte qfare ne kemi punuar kemi qene me te miret e me te suksseshmit per keto vite.
Ne muajin korrik 19.07.2006 organizuar nga FBOXK dhe FBOXSH, eshte organizuar kampi i perbashket ne mes te 2 reprezentacioneve ku nga klubi i boksit Drenasi marrin pjese 2 boksier e keta jane Fatlum Kastrati dhe Mustaf Zeneli,ku ky kamp ka zgjat deri me 30.07.2006 ku ketu edhe eshte organizuar nje duel miqesore,dhe mund te themi se ky kamp ishte i mirseardhur per te gjithe boksieret e po ashtu edhe per boksieret e kbox Drenasi.
Me 25 08.2006 ne Drenas per here te dyte u mbajt Turneu i 2te memorial tradicional "RASIM KIQINA"ku ne kete turne moren pjes ekipet e rajonit,ku mund te quajm edhe turne tradicional memorial rajonal.
Ne kete turne moren pjese,kb Drenasi,Prishtina,Teuta nga Durresi,Ternofci nga Ternofci,Kosova e Vushtrise,Trepqa 89 nga Mitrovica,Dukagjini nga Klina dhe Ferizaji nga Ferizaji.
Turneu eshte mbajt ne teatrin veror ne Drenas,ku ishin prezent 1000 shikues dhe mund te them se pati duele interesante,ku gjithesejt u mbajten 10 duele,nga kb Drenasi moren pjese 4 boksier,Bekim Demaku,Liridon Rrukiqi,Durim Bazaj dhe Mustaf Zeneli ku qe te gjithe korren fitore.
Ne kete turne te organizuar per nder te ditlindjes se gjeneral nenkolonel Rasim Kiqina,ju jemi mirnjohes te gjithe pjesemarresve,i falenderojm te gjithe ata qe na ndihmuan,posaqerisht sponzorin gjeneral Pallati Dijamant ,falenderojm edhe kryesin e kshillit organizative te fshatit Rezistenc dhe kb drenasi.
Ne fund te duelit u shpallen me te miret ku,boksieri me i mire u shpall Fadil Beqiri i kb Kosova e Vushtris,tekniku me i mire u shpall Valon Zymeri I kb Ferizaji,boksieri me luftarak u shpall Durim Bazaj kb. Drenasi dhe boksieri me fer pley u shpall Elton Cenaj kb Teuta nga Durresi.
Ne Prishtine me 25.08.2006 ne duelin miqesor me ekipin e boksit Eslingen nga gjermania perfaqesuesja e kosoves e fitoj duelin me rezultat 9:7 ku ne perfaqesuesen e perfaqesueses te Kosoves ishte edhe boksieri i kb. Drenasi Liridon Rrukiqi ne 54 kg,ku po ashtu ne kete duel drejtesin e ka ndare edhe trajneri i keti klubi Agim Tahiraj,dhe ishte nje spektakel dhe je pritje e mire e mysafireve.
Me 23.09.2006 ne Shqiperi,pikerisht ne Shkoder u mbajt nje duel miqesor ne mes te perfaqesueses se Kosoves dhe Shqiperise ku nga kb. Drenasi perfaqesues ishte edhe boksieri Liridon Rrukiqi ku ne kete duel fitues doli ekipi i Shqiperis me rezultat 14:08 ku Liridon Rrukiqi pesoi humbje nga reprezentuesi dhe kampioni i 12 fisht i Shqiperis Gavoqi.
Ne muajin tetor pikerisht me 12.10.2006 ne Vushtrri u mbajt kampionati induvidual ku nga kb.Drenasi moren pjes 4 boksier,Fatlum Kastrati ne peshen 64kg junior u u stolis me titullin e nenkampionit.
Ndersa per senior moren pjese 3 boksier,Bekim Demaku 51kg, Liridon Rrukiqi 57kg, Mustaf Zeneli 75kg ku nga keta me titullin e kampionit u stolis Bekim Demaku ne kat 51 kg ndersa Liridoni dhe Mustafa u stolisen me titujt e nenekampionit,pra une mund te them se personalisht jame i knaqur me kete rezultat te arritur per arsye se mezi kemi udhtuar per ne Vushtrri se te gjitha shpenzimet edhe transportin e kemi kryer vete une personalisht me boksier pra qe te gjitha shpenzimet jane bere nga ne personalisht pra ne kete kampionat udhetuan 4 boksier dhe une personalisht Agim Tahiraj trajner.
Jemi te knaqur me titullin e nje kampioni dhe te tre nenkampioneve.
Me 24 - 25 nentore ne Prishtine u mbajte turneu memorial internacional "Adem Jashari"i 8ti me radhe ku moren pjese Shqiperia,Bullgaria,Qekia,Kroacia,Bosna,Mali i Zi dhe Kosova ku nga klubi i boksit "Drenasi"pjesemarres ishte Liridon Rrukiqi ne peshen 54kg dhe trajneri Agim Tahiraj ku Liridoni ne gjysme finale mundi boksierin e Drites se Gjilanit Esat Halimin dhe ne finale humbi nga boksieri i Shqiperis Artur Gavoqi kampion i shumefishte i shtetit.
Liridon Rrukiqi u shperbly me medaljen e argjndet ku mund te them se jemi te knaqur me rezultatin e mbrrim ne kete turne.
Me 20.12.2006 ne shpalljen e sportistit ne komunen e Drenasit nga klubi yne ne listen e 10 me te mireve ishin Liridon Rrukiqi dhe Fatlum Kastrati ku Liridoni ishte ne listen e me te mireve ne vendin e dyte dhe Fatlumi u shpall shpresa e sportit ne komune,ku mund te them se ne kete vite po ashtu klubi yne ishte i demtuar nga komisioni,duke i patur para syshe rezultatet e klubit,ku ne kemi patur reprezentues ne kombtaren tone dhe pjese marres ne turne nderkombetare si ajo ne Mostar turne i eaba dhe po ashtu edhe ne Shkoder e po ashtu edhe ne turneun tone nderkombetare memorial "Adem Jashari"ku kemi fitues te medaljes te argjende.
Ndersa me 22.12.2006 ne prishtine u mbajt shpallja e 10 me te mireve ne Kosove nga FboxK ku nga kb Drenasi ne listen e me te mireve ishin per senior Liridon Rrukiqi dhe Mustaf Zeneli ndersa per junior ishte Fatlum Kastrati ku mund te themi se eshtre sukses i madh per klubin qe 3 boksier te jene ne listen e me te mireve te shtetit.
Artani is offline  Top
Reply With Quote